Haber

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. Yıldönümü, 19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 10:00’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Törene; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb, Recai Cet, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı İbrahim Gürbüz, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Metin Dağ, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Tolga Özçoban, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Başkanı Remzi Barış, Siyasi Parti Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşu lider ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, dernek başkanları, gaziler, muhtarlar, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk takdimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Atatürk Anıtı’nın anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. gün.

Devam eden programın ardından Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Yusuf Kurt’un “Geliyor” şiirini, Çetin Aysal Atatürk’ün Gençlere Hitabeti’ni ve Metehan Çıngar Gençliğin Ata’ya Cevabını okudu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor ve kültür yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb, Recai Cet, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı İbrahim Gürbüz, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Metin Dağ, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Tolga Özçoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından takdim edildi.

Ödül takdimlerinin ardından Malkara Taekwondo Spor Kulübü Taekwondo gösterileri, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Takımının folklor gösterisi ve Ritim Setinin müzik dinletisinin ardından tören sona erdi.

                          
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbabadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu