Haber

Josef de Souza’dan veda sözleri

Beşiktaş’la sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 34 yaşındaki oyuncu Josef de Souza, Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Siyah beyazlı kadroyla yollarını ayıran Brezilyalı oyuncu, Instagram hesabından açıklamalarda bulundu.

“Beşiktaş’ı her zaman minnetle anacağım”

Beşiktaş mesleği hakkında konuşan Josef, şunları söyledi:

“Beşiktaş’ı her zaman büyük bir minnetle hatırlayacağım. Neredeyse kimsenin bana inanmadığı bir dönemde Türkiye’ye dönmemin kapılarını açtı. En çok Beşiktaş beni sevdi. Ben de en çok Beşiktaş’ı sevdim. Beni Beşiktaş’a Erdal Torunoğulları getirdi. Bunun için çok teşekkür ederim. Arabistan’dan dönen insanlara genellikle güvenilmez ama onlar bana inandılar.”

“Beşiktaşlıların çok sevdiği Souza olduysam Fenerbahçe sayesindedir”

Maç sonunda kırmızı kart gördüğü Ankaragücü hakkında konuşan Josef de Souza, şunları söyledi:

“Ankaragücü maçından sonra ruhen düştüğüm düşünceleri unutun. Performansımın düşmesinin sebebi dizimden ameliyat olmamdı. İyileşmesi çok zor bir sakatlığım vardı. Ankaragücü maçından sonra insanlar konuşmaya başladı. Fenerbahçe birinci oldu. Türkiye’de kapılarını bana açan kulüp. Souza olduysam Fenerbahçe sayesindedir. Geçirdiğimiz üç yıl için Aziz Yıldırım, Vitor Pereira ve Fenerbahçe taraftarlarına teşekkür ederim.”

“Karakterim nedeniyle o golü tam olarak böyle kutladım”

Fenerbahçe karşısında gol sevincinden bahseden Brezilyalı futbolcu, şunları ifade etti:

“Fenerbahçe’ye attığım golden sonra birçok kişi beni karaktersiz olarak nitelendirdi. Bir futbolcu golünü şevkle kutladığı için karaktersiz olmaz. Ben o golü tam da karakterimden dolayı böyle kutladım. Ben defans oyuncusuyum. Zaten 6 ayda bir gol atıyorum. Ben Fenerbahçeliyim. Ona çok saygım var. Bana inanan ve maaşımı ödeyen bir kulüp var ve gol atarak o kulübü onurlandırdığımı düşünüyorum.”

“Ali Koç Bey’den özür dilemek istiyorum”

Josef, Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan özür diledi.

“Ali Koç Bey’den özür dilemek istiyorum. O süreçten sonra benimle konuşmadı. Karşılaştığımızda selam vermedi. Bana çok kızgın olduğunu biliyorum. Türkiye’den küskün ayrılmak istemiyorum. Hem ailesine hem de ona çok saygı duyuyorum. Fenerbahçe taraftarları Souza’dan nefret etmenizi istiyor. “Kin tutmanızı istemiyorum. Bana hala kızgınsan, senden içtenlikle özür dilerim.”

“Türkiye’ye dönmek için ciddi planlarım var”

Tecrübeli oyuncu, Türkiye’ye dönmek istediğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu