Haber

Afet bölgesi kapsamındaki Gürün’de konteyner şehir kurulumu devam ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesine dahil olan Sivas’ın Gürün ilçesinde afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan konteynerler belirlenen yerlere yerleştirildi.

Pazarcık ve Elbistan’da 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından afet bölgesine dahil olan Gürün ilçesinde bazı iş yerleri ve konutlarda büyük hasar meydana gelirken, bölgeye konteyner kent kurulması için çalışılıyor. Pınarönü Mahallesi’nde.

Sivas Valiliği, Gürün Kaymakamlığı ve belediye tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında konteyner kent kurulacak bölgede altyapı çalışmaları tamamlandı.

Bölgeye gönderilen konteynerler vinç yardımı ile kurulacakları alanlara yerleştirilmektedir.

Konteynerlerin 100 adedinin barınma, 30 adedinin işyeri amaçlı kullanılacağı belirtildi.

Gürün Valisi Halil Yazıcı ve Belediye Başkanı Nami Çiftçi, konteyner kentin kurulduğu alanlarda incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen depremlerden etkilenen ve afet bölgesine dahil olan Gürün’ün ilçe merkezi ve köylerinde 217 binanın ağır hasar ve yıkım, 933 binanın ise hafif hasarlı olduğu belirlendi. 24 Şubat günü saat 20:19 sıralarında, merkezi Gürün ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerden yaklaşık 5 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu